![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435200
*
nr 443 5200
Spegel
Rokokostil, höjd: 115
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 17:08:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 13:02:19
1
300 kr
10/12 16:21:40
2
350 kr
11/12 02:04:49
3
450 kr
11/12 13:10:50
2
450 kr
11/12 16:39:36
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 443 5200
Spegel
Rokokostil, höjd: 115
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 13:02:19 | 1 | 300 kr |
10/12 16:21:40 | 2 | 350 kr |
11/12 02:04:49 | 3 | 450 kr |
11/12 13:10:50 | 2 | 450 kr |
11/12 16:39:36 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53